MĂGURA GÂLGĂU ALMAȘULUI-SPORT TEAM BAIA MARE 4-5(4-1) Featured

Rate this item
(0 votes)
⚽⚽FOTBAL OLD BOYS
MECI AMICAL⚽⚽
??MĂGURA GÂLGĂU ALMAȘULUI-SPORT TEAM BAIA MARE 4-5(4-1)??210808085 2885591761711847 2124828600635979660 n
✅Vineri 2 iulie 2021, echipa de fotbal old boys Sport Team Baia Mare, a fost invitată la Gâlgău Almașului-Sălaj, pentru un meci inaugural al noii echipe formate la nivelul comunei, de către noua administrație locală condusă din primar Daniel Pop și vice-primar Nicolae Domșa.
✅În comuna Gâlgău ALMAȘULUI, după ce echipa Dumbrava s-a desființat, administrația locală încearcă să refacă tradiția sportivă de peste 40 ani, când în localitate exista o echipă de fotbal denumită Măgura și chiar să o înscrie în Liga a IV, avându-se în vedere existența unei baze sportive deosebită.(de nivelul Ligii a III-a)
✅Meciul a început în nota de dominare a echipei gazdă, care în min. 20 deja conducea cu 2-0, autorii golurilor Marius Rus și Florin Sestras, marcând în urma unor faze de contraatac.
✅În continuare, cu tot efortul de a marca, echipa băimăreană Sport Team, mai încasează două goluri, prin același Marius Rus și Mihai Maghear, tot în aceleași condiții(atacanții echipei gazdă având vârstă de 19-20 ani).4-0, min. 42.
✅În ultimul minut al primei reprize, Ionuț Buhai de la Sport Team, reduce scorul la 4-1, printr-un șut de la marginea careului de 16 m, în dreapta portarului Rareș Pop.
✅Imediat, în a doua repriză, echipa oaspete reușește să marcheze din nou prin același Ionuț Buhai, min. 48(4-2), după care pune stăpânire pe joc, și având mai multă experiență și multe jocuri la activ, reușește să marcheze încă trei goluri, astfel că în Min. 85, preia conducerea(4-5), marcatori Ionuț Pop și Bogdan Bîrle 2, golul victoriei venind după un șut "bombă" a lui Bogdan Trif, iar după ce mingea atinge bara transversala, cade în fața porții și Bogdan Bîrle fiind "pe fază", marchează pentru 4-5.
De remarcat că, la scorul de 4-2 și 4-5, Bogdan Bîrle și Cristian Bărbos(ambii Sport Team), au ratat câte o lovitură de la 11 m.
?Arbitraj foarte bun asigurat de Claudiu Coste.
??ECHIPELE:
MĂGURA:Rareș Pop, Cristi Berceanu, Marius Souca, Andrei Negru, Daniel Isai Pop, Bogdan Pop, Marius Rus, Adrian Mureșan, Romulus Turian, Florin Sestras, Marian Maghear, Ruben Pintican, David Pintican, Beniamin Berceanu, Florin Rus, Nicu Vaida, Adrian Pop, Daniel Pop, Nicolae Damșa și Simion Georgea.
Staff tehnic:Grațian Pașca-antrenor, Ioan Pop și Viorel Ilieș.
??SPORT TEAM:
Edy Costin, Dănuț Triff, Darius Mihuț, Gheorghe Mateaș, Dorin Avram, Vasile Terec, Bogdan Țentea, Ionuț Șimon, Ionuț Pop, Ciprian Coste, Ionuț Buhai, Daniel Lupuți, Cristian Bărbos, Bogdan Bîrle și Bogdan Trif.
Antrenor: Ioan Marchiș.
?Repriza a III-a, s-a desfășurat la o cabană din zona Ariei protejate "Grădina Zmeilor" ?
‼️Urmează ca, în 23 iulie 2021, echipa băimăreană să organizeze pe teren mare, Ediția VIII, a Cupei "Sport Team 2021".‼️